דרכון פורטוגלי

 לעזרה משפטית מלאו את הטופס הקצר

  דרכון פורטוגלי

  משרדנו מציע לך את השירות היעיל והטוב ביותר בשוק לקבלת דרכון פורטוגלי, במחיר הוגן ותחרותי, תשלום בשלבים ומותנה בתוצאות.

  על אף שלא נדרשת מיומנות משפטית להוצאת דרכון פורטוגלי, הרי שעורך דין – המורגל מעצם עבודתו ומקצועו גם בטיפולים בירוקרטיים ואשר מכיר מקרוב את התהליך – יוכל לבצע את ההליך באופן מקצועי ויעיל יותר, דבר היבוא בסופו של דבר לידי ביטוי בקיצור זמן הטיפול ובעלויות.

  עפ”י תיקון לחוק האזרחות הפורטוגלי לפני מספר שנים, נקבע, כי יהודים שהם צאצאים למגורשי ספרד או פורטוגל זכאים לקבלת אזרחות ודרכון פורטוגלי. מדובר ביוצאי צפון אפריקה, יוון, טורקיה, מדינות נוספות מהבלקן ועוד. די בכך שאחד מהוריך עומד בקריטריונים על מנת להיות זכאי.

  התהליך אינו מורכב אך הוא עמוס בירוקרטיה ואורך זמן. החלק המהותי והחשוב בתהליך, הוא לקבל את אישור הקהילה היהודית בפורטו או בליסבון לכך שהנך צאצא/ית למגורשי ספרד או פורטוגל. עפ”י החוק הפורטוגלי הרלבנטי, הוענקה לשתי הקהילות היהודיות הללו הזכות הבלעדית (מונופול) לקבוע בתעודה רשמית שאדם (יהודי) הוא צאצא למגורשי ספרד או פורטוגל. משעה שהמבקש/ת מקבל/ת את התעודה מהקהילה, קבלת האזרחות והדרכון הם, במרבית המקרים, רק שאלה של בירוקרטיה וזמן.

  אדם בגיר יכול להגיש את הבקשה עבורו/ה ועבור ילדיו/יה הבגירים מעל גיל 18 בלבד. כל בקשה כזו עומדת בפני עצמה הגם שרצוי להגישן ביחד. לא ניתן להגיש בקשה עבור ילדיך הקטינים. בן או בת זוג של אדם הזכאי לדרכון פורטוגלי וכן צאצאיו הקטינים אינם זכאים, רק מכוח הנישואין או ההורות, להגיש בקשה אם אינם עומדים בקריטריונים האמורים לעיל (צאצא/ית למגורשי ספרד או פורטוגל וילדיו/יה הבגירים בלבד).

  עם זאת, חשוב לציין, כי כמו במרבית המדינות בעולם, החוק הפורטוגלי כולל גם אפשרות להעניק אזרחות (ודרכון כפועל יוצא) לבן או בת זוג של מי שכבר קיבל דרכון פורטוגלי, כמו גם לצאצאיהם הקטינים. עם זאת, הזכאות הנה מכוח החוק הכללי, ולא מכוח הסעיפים הספציפיים העוסקים במגורשי ספרד ופורטוגל, והקריטריונים לזכאות שונים. בין היתר, נדרש המבקש/ת להשלים קודם כל את התהליך עבור עצמו/ה ועבור ילדיו/יה הבגירים (מכוח זכאותם כמגורשי ספרד או פורטוגל) ורק לאחר מכן להגיש בקשה נפרדת עבור בן או בת זוגו וצאצאיהם הקטינים מכוח הדין הכללי של הענקת אזרחות פורטוגלית.

  התהליך של הגשת הבקשה לקבלת אזרחות ודרכון פורטוגלי של בגיר/ה צאצא/ית למגורשי ספרד או פורטוגל אינו מורכב ואינו דורש מומחיות מיוחדת ובוודאי לא מומחיות של עורך דין. כל אדם המעוניין בכך ואשר זמנו/ה בידו/ה יוכל למצוא באינטרנט הנחיות להגשת הבקשה. עם זאת, התהליך הוא תהליך בירוקרטי בעיקרו, אשר מעצם טבעו ככזה דורש זמן, אורך רוח ודיוק. פעמים רבות בקשות נדחות משיקולים טכניים, במרבית המקרים מסיבות כאלה ואחרות שאדם בעל ניסיון קודם יידע להימנע מהן מראש. תיקון הטעות ידרוש עבודה רבה ובעיקר יבזבז זמן יקר נוסף והוצאות נוספות.

  לפיכך, עורך דין – המורגל מעצם עבודתו ומקצועו גם בטיפולים בירוקרטיים ואשר ביצע את התהליך מספר פעמים – יוכל לבצע את ההליך באופן מקצועי ויעיל יותר, דבר היבוא בסופו של דבר לידי ביטוי בקיצור זמן הטיפול, הריצות והעלות הכספית. גם בטיפול הכי מקצועי ויעיל, יש לקחת בחשבון זמן טיפול משוער של כשנה וחצי עד כשנתיים (מרגע המצאת כל המסמכים הנדרשים לידינו).

  תהליך קבלת האזרחות והדרכון הפורטוגלי כרוך בהוצאות ואגרות בשיעור של כ- 1,000 יורו לערך לאדם. הכוונה לאגרות והוצאות שאינן כוללות שכר טרחה של עורך הדין או כל חברה או גוף מטפל אחר. מדובר באגרות לקהילה היהודית והממשלה הפורטוגלית (250 יורו כל אחד), כ- 90 יורו אגרות משרד החוץ הישראלי לאפוסטילים, כ- 410 יורו (כולל המע”מ) עבור תרגום מסמכים ונוטריון (מי ששינה את שמו יידרש לתרגם ולאשר נוטריונית גם תעודת שינוי שם והדבר יעלה לו עוד 50 יורו +מע”מ).

  כלומר, גם מי שיבצע את התהליך מתחילתו ועד סופו, ללא עזרה או הדרכה של עורך דין או כל גורם מקצועי אחר, ישלם בסביבות 1,000 יורו אגרות והוצאות בלתי נמנעות. חשוב להדגיש, כי הסכומים יכולים להשתנות מעט (לא האגרות של הקהילה היהודית והממשלה הפורטוגלית שהן קבועות, אלא שכ”ט נוטריון עבור תרגום ואישור המסמכים), אך בגדול זה סכום ההוצאות לכל בקשה.

  משרדנו מציע שירות אשר יש בו בכדי להקל, ליעל ולקצר את לוחות הזמנים, כמו גם להגדיל את הסיכוי לסיים בהצלחה, באופן היעיל, המהיר והתחרותי ביותר בנסיבות העניין וללא ריצות מיותרות. בסיועם של נוטריון ואיש קשר לקהילות היהודיות בפורטוגל, אנו מציעים לך שירות הכולל חבילה של ליווי ושירותים של כל אנשי המקצוע הנחוצים לתהליך.

  כמפורט להלן:

  1

  אנו נבקש ממך מספר פרטים מקדימים על מנת לבחון את סיכוייך להיחשב על ידי הקהילה היהודית כצאצא/ית של מגורשי ספרד ופורטוגל. רק ככל ונסבור שיש לך סיכוי סביר לקבל תשובה חיובית, על בסיס הפרטים שתספק/י, אנו נערוך ונגיש עבורך את הבקשה לאחת מהקהילות בפורטו או בליסבון. לפיכך, ככל ונסבור, על בסיס הפרטים שתספק, שאין לך סיכוי סביר לקבל את אישור הקהילה היהודית, בפורטו או ליסבון, לא תידרש לשלם דבר.

  ככל ונסבור שיש לך סיכוי סביר לקבלת אישור הקהילה, התשלום עבור עריכת והגשת הבקשה אינו כרוך בשלב זה באגרות או הוצאות אחרות, אך כרוך בתשלום מקדמה בסך של 1,000 ₪ + מע”מ למומחה חיצוני מטעמנו המתמחה בניסוח ובהגשת הבקשות לקהילה היהודית. מקדמה זו לא תוחזר ללא תלות בתוצאות ההליך.  איש הקשר לקהילות היהודיות הנו עתיר ניסיון ייחודי בניסוח מכתבי הבקשה וקשרים מצוינים עם ראשי הקהילה, אשר הגיש עד היום בקשות רבות בהצלחה. הנ”ל יבקש לקבל ממך את הפרטים הרלבנטיים, בדרך כלל פרטים נוספים מעבר לבדיקה הראשונית דלעיל, ויעשה בהם שימוש על מנת למקסם את הסיכוי לקבלת אישור הקהילה. תהליך זה הוא מהיר יחסית ואורך בין מספר שבועות עד כחודשיים שלושה לקבלת התשובה העקרונית החיובית, במרבית המקרים, של הקהילה היהודית, וזאת מרגע השלמת הפרטים והמסמכים שתידרש להציג. ככל שתספק/י את הפרטים שיתבקשו מהר יותר, כך נוכל להגיש עבורך את הבקשה מהר יותר ולקבל תשובה באופן מהיר כאמור.

  2
  עוד טרם הכנת מכתב הבקשה לקהילה, כמפורט בסעיף 1 לעיל, אנו ננחה אותך להוציא עבורנו מספר מסמכים הכרחיים ממשרד הפנים והמשטרה. המסמכים ניתנים להזמנה באופן טלפוני, מקוון או פיזית במשרדי משרד הפנים, וניתנים להוצאה אך ורק על ידי מבקש/ת הבקשה או בן משפחה. אנו לא נוכל להוציא את המסמכים עבורך, אך כאמור מדובר בתהליך קל ופשוט ואנו ננחה אותך באופן ברור ומדויק. כמו כן, ננחה אותך כיצד להכין “עץ משפחה” שהוא מסמך נדרש על ידי הקהילה, בליווי דוגמאות והסברים בכתב.
  3
  אם וככל והקהילה היהודית יאשרו את בקשתך אישור עקרוני, ורק במקרה כזה, את/ה תידרש/י להעביר ישירות לקהילה, בהעברה בנקאית פשוטה, תשלום אגרה של 250 יורו, כתנאי להנפקת התעודה הרשמית בדבר היותך צאצא/ית למגורשי ספרד או פורטוגל. ניתן לראות דוגמא לתעודה בתפריט הראשי תחת הלשונית דרכון פורטוגלי. בנוסף, את/ה תידרש/י על ידינו למלא את הפרטים במסמך פשוט יחסית הנדרש על ידי הקהילה (מספר פרטים אישיים שיש למלא באנגלית באופן מדויק. זו דוגמא לאמור לעיל למסמך שרבים טועים בו טעויות טכניות פשוטות, לדוגמא איות לא נכון של השם באנגלית, באופן התואם את האופן שאת/ה רושמים את שמכם באנגלית, אך הסותר את השם בתעודות האחרות, המובילה לדחיית הבקשה בהמשך על ידי משרד הפנים הפורטוגלי). נמסור לך את המסמך הנדרש והנחיות ברורות כיצד למלאו, נעבור עליו ובמידת הצורך ננחה אותך לתקנו על מנת שיתאים במלואו לדרישות משרד הפנים הפורטוגלי.
  4
  לאחר שתתקבל התעודה הרשמית מהקהילה היהודית, ורק בכפוף לכך שתתקבל, תידרש/י בשלב זה לשלם למשרדנו את שכה”ט, ששיעורו נמוך והוגן, בגין הטיפול עד כה והמשך הליווי והטיפול עד הסוף. כללי לשכת עורכי הדין אוסרים עלינו לפרסם את שכר הטרחה של משרדנו, ובנדון זה נוכל למסור פרטים רק בשיחה או בהתכתבות פרטנית. תשלום זה הוא תנאי להעברת האישור של הקהילה לידיך ולא יוחזר גם הוא מכל סיבה שהיא, גם אם תפסיק/י את הטיפול בבקשה או שתידחה הבקשה על ידי משרד הפנים הפורטוגלי (כאמור, מי שכבר קיבל את אישור הקהילה היהודית, סיכוייו לקבל גבוהים ביותר, להוציא טעויות טכניות בהגשת הבקשה או בשל דחייה מהותית מסיבה חריגה ולא צפויה).
  5
  בשלב הבא והאחרון, נפנה אותך לקביעת פגישה עם נוטריון עמו אנו עובדים, אליו יש להגיע עם כל המסמכים שהוצאתם עד כה. כאמור לעיל, תידרש/י לשלם ישירות לנוטריון שכ”ט בשיעור של כ- 410 יורו בצירוף 50 יורו בגין תרגום תעודת שינוי שם, אם וככל ושינית בעבר את שמך במשרד הפנים. הפגישה תארך מספר דקות ובזה יסתיים הטיפול מבחינתך.
  6
  אנו נדאג לכך שהמסמכים יתורגמו על ידי הנוטריון ויוגשו ישירות למשרד הפנים הפורטוגלי, וזאת תוך כחודש עד חודשיים ממסירת כל המסמכים הנדרשים לנוטריון ותשלום שכר טרחתו. את/ה תקבל/י מספר הגשה של הבקשה למיניסטריון (משרד הפנים הפורטוגלי) ותוכל/י לעקוב אחר שלבי הטיפול בבקשה באמצעות האינטרנט. מכאן ואילך הטיפול מתבצע כולו על ידי המינסטריון הפורטוגלי ואורך בסביבות 18 חודשים לפחות. ניתן לראות צילום מסך של האתר הפורטוגלי דרכו ניתן לעקוב אחר התקדמות שלבי הטיפול תחת לשונית דרכון פורטוגלי בתפריט הראשי.

  השירות של משרדנו ייחודי בכך שהוא מרכז עבורך ובשבילך את כלל הטיפול הנדרש תחת קורת גג אחת, וזאת באמצעות מומחים חיצוניים העובדים עמנו ומולם אנו נעמוד בקשר בשבילך ועבורך ונפעיל אותם. הרווח שלך הוא כפול: התשלום הכולל בגין כלל הטיפולים, כולל שכר הטרחה של משרדנו, הוא תחרותי מאד ונמוך משל רוב החברות העוסקות בתחום. שנית, התשלומים בנויים בצורה מודולרית ומותנים בתוצאות, באופן המפחית את הסיכון עבורך במקרה של אי הצלחה, וזאת החל מהשלב הראשון (בדיקת היתכנות ראשונית ללא תשלום) ועד הסיום. לקבלת פרטים נוספים באשר לשכר הטרחה של משרדנו ופרטים נוספים, יש לפנות באופן פרטני, בטלפון או באימייל או באמצעות הטופס המקוון באתר.